KAKO POSTATI ČLAN?

Član sindikata postanete s podpisom pristopne izjave ali izpolnitvijo e-obrazca.
V kolikor je v družbi že ustanovljen sindikat, se obrnite na predsednika sindikata, kjer boste dobili nadaljnja navodila. V nasprotnem primeru se ob včlanitvi obrnete na strokovno osebje v naših sindikalnih pisarnah, kjer vam bomo nudili strokovno pomoč. Članarino vam obračunava računovodska služba delodajalca, v kolikor pa ne želite, da delodajalec ve, da ste član sindikata, lahko članarino plačujete prek trajnika ali položnic.

VČLANI SE

• informacije o plačah in drugih pravicah po kolektivnih pogodbah in pomoč za uveljavitev le-teh
  • seznanitev s pravicami iz Zakona o delovnih razmerjih (nadure, odmori, presežni delavci, dopust, odpoved pogodbe o zaposlitvi in drugo)
  • pomoč pri sklepanju podjetniških kolektivnih pogodb